Hopp til innhold
VELKOMMEN TILBAKE! Nå skal vi endelig leke, hoppe, løpe og herje sammen igjen: ) Nære, men med avstand. Vi følger selvfølgelig Folkehelseinstituttets smitteveileder og holder oss i mindre grupper med god hygiene. Vi gleder oss!

Hornienga FUS barnehage

Hornienga er til for barnets beste og hos oss skal barna opplevde glede og mestring. De leker, lærer og utvikler seg i et sosialt og kulturelt fellesskap. Våre satsningsområder er musikk, barn i bevegelse, mat og helse. Satsningsområdene ivaretar vårt kulturelle mangfold og er med på å sikre et inkluderende fellesskap med dans og sang. Barnehagen har egen dansepedagog og målet med danseaktiviteten er at barna skal føle glede over å utfolde seg fysisk. I vårt årshjul har vi to konserter og to forestillinger. Det å få lov å utfolde seg på en scene gir en helt spesiell erfaring som har stor overføringsverdi til mange av de kravene som stilles til barn i skolen i dag. Barna i Hornienga FUS barnehage blir servert sunn og næringsrik mat hver dag og trenger ikke å ha med noe hjemmefra.

Søk barnehageplass

Avdelinger

Rødkløver
Pedagogisk leder:
Ann Kristin Martinsen og Sigrid Lyche
Tlf: 90366108
rodklover.hornienga@bhg.no
Tusenfryd
Pedagogisk leder:
Elisabeth Sveen
Tlf: 48089321
tusenfryd.hornienga@bhg.no
Løvetann
Pedagogisk leder:
Ferdinand Herrera og Jonina Gunnarsdottir
Tlf: 48079195
lovetann.hornienga@bhg.no
Marigull
Pedagogisk leder:
Cathrine Olsen og Tuva Brauti
Tlf: 48119928
marigull.hornienga@bhg.no
Blåklokke
Pedagogisk leder:
Marie Sesserud og Kim-André Odden Kjønigsen
Tlf: 94838254
blaklokke.hornienga@bhg.no
Hundekjeks
Pedagogisk leder:
Pål Espen Hagen og Natalia Gierlach
Tlf: 46863052
hundekjeks.hornienga@bhg.no
Prestekrage
Pedagogisk leder:
Daria Maksymowicz og Evelyn Myhre
Tlf: 48138814
prestekrage.hornienga@bhg.no
Forglemmegei
Pedagogisk leder:
Emmanuella Munyeshaka og Carine Marthinsen
Tlf: 48122699
forglemmegei.hornienga@bhg.no
Assisterende daglig leder

Linda Furuholt
Tlf: 95162827
linda.furuholt@bhg.no
Hvitveis
Pedagogisk leder:
Ingrid Alver og Jazmin Mendez
Tlf: 48159938
hvitveis.hornienga@bhg.no
Engfiol
Pedagogisk leder:
Maria Lenart og Trine Nordhus
Tlf: 48087379
engfiol.hornienga@bhg.no