Hopp til innhold
VELKOMMEN TILBAKE! Nå skal vi endelig leke, hoppe, løpe og herje sammen igjen: ) Nære, men med avstand. Vi følger selvfølgelig Folkehelseinstituttets smitteveileder og holder oss i mindre grupper med god hygiene. Vi gleder oss!

Lykketrollet FUS barnehage

Lykketrollet FUS barnehage as

Lykketrollet FUS barnehage åpnet i 2005. Vi har romslige avdelinger med store vinduer som slipper inn mye lys. I disse rommene oppstår det hverdagsmagi på daglig basis. Hos oss opplever barna trygghet, lek, læring og mestring.

I Lykketrollet FUS jobber vi med egenledelse i lek og læring. Vi vet at gjennom leken lærer barna alt det grunnleggende som er med på å gjøre de til den beste versjonen av seg selv.

I vårt nærmiljø har vi varierte turområder som tilbyr alt fra skog til lekeplasser. Sjøen er i gangavstand. Rett ved siden av barnehagen har vi grillhytte og skog vi kan boltre oss i når vi ønsker. Vi er så heldige at vi har minibuss til de dagene vi vil utforske steder utenfor vårt umiddelbare nærmiljø.

Vi tilbyr 3 måltider for dagen; frokost, lunsj og frukt. Maten vi serverer er valgt med tanke på å gi barna næring for optimal utvikling.

Søk barnehageplass

Avdelinger

Sjarmtroll
Avdelingsleder:
Jeanette Marcussen, Lisbeth G. Breivik og Aina Hæve
Tlf: 45421590
lisbeth.breivik@bhg.no, aina.haeve@bhg.no, jeanette.marcussen@bhg.no
Sjarmtroll er en 2-4 års avdeling med 19 barn og 6 voksne pr dag.
Småtroll
Avdelingsleder:
Anette Haugland og Silje P. Waage
Tlf: 45421604
anette.haugland@bhg.no, silje.waage@bhg.no
Småtroll er en 0-1 års avdeling med 12 barn og 4 voksne pr dag.
Trollskogen
Avdelingsleder:
Jannike Stien og Una K. Mikkelsen
Tlf: 45421639
una.mikkelsen@bhg.no, jannike.bakken@bhg.no
Trollskogen er en 3-6 års avdeling med 24 barn og 4 voksne pr dag. Avdelingen har også eget kjøkken.
Trollstuen
Avdelingsleder:
Anita Carlsen og Anne Liv Gjertsen
Tlf: 45421647
anita.carlsen@bhg.no, anne.gjertsen@bhg.no
Trollstuen er en 3-6 års avdeling med 26 barn og 5 voksne