Hopp til innhold
VELKOMMEN TILBAKE! Nå skal vi endelig leke, hoppe, løpe og herje sammen igjen: ) Nære, men med avstand. Vi følger selvfølgelig Folkehelseinstituttets smitteveileder og holder oss i mindre grupper med god hygiene. Vi gleder oss!

Nordbygdo FUS barnehage

Nordbygdo FUS barnehage as

To middels store barnehager tett ved hverandre og i tett samarbeid.

Hverdagsmagi og opplevelser.

Som mor og far gir dere oss ansvaret for at det kjæreste dere har skal oppleve: omsorg, glede og utvikling hver eneste dag. Vi tar imot barnet med ønske om å gi det trygghet og tilhørighet, lek og læring, glede og latter, samt mange gode minner for resten av livet.Barna skal ha det gøy og spennende i sin lek og utvikling. Derfor tilbyr vi barn mange varierte og spennende opplevelser gjennom hele året. Hverdagsmagi i lek og aktiviteter. Lek i trygge omgivelser som gir grobunn for livslang læring. Begge barnehagene ligger nær skogen, nær sjøen og vatn. Vi har to egne busser som frakter oss til fjellet. Ved sjøen har vi en båt, og vet vatnet har vi kano og båt. http://xide.no/fus/nordbygdo2021 

Begge byggene er avdelingsbasert og tilbyr barna og foreldre et nært samarbeid med sitt faste avdelingspersonale og en trygg og oversiktlig hverdag for alle.

Personale med høy kompetanse gir trygghet for at barnet ditt er i et godt miljø som gir maksimal utvikling og hverdagen er god og trygg. I Nordbygdo FUS er 50 % av de ansatte utdannet barnehagelærere. Vi følger med på forskningen som skjer på barn og barnehager og vi er i stadig utvikling. 


Vi bygger vennskap. Barn trenger venner. Vennskap er grunnlaget for trivsel, utvikling og læring. Voksne med god kompetanse på hvordan vennskap bygges og utvikles og ivaretas, og vennskap som tema og fokus hele året gir gode resultater.

Søk barnehageplass

Avdelinger

Revehiet
Pedagogisk leder:
Marta Sinnerud
Tlf: 941 45 810
marta.sinnerud@bhg.no
Veslefrikk
Pedagogisk leder:
Astrid C Aleksandersen
Tlf: 948 89 858
astrid.aleksandersen@bhg.no
Smørbukk
Pedagogisk leder:
Jakob Brandsdal
Tlf: 948 72 899
jakob.brandsdal@bhg.no
Soria Moria
Pedagogisk leder:
Caroline Wolff og Siri Jørgensen Almås
Tlf: 948 08 317
caroline.wolff@bhg.no
Syljebrotet
Pedagogisk leder:
Brita Grov og Vibeke Larsen
Tlf: 468 15 410
brita.grov@bhg.no
Foreskogen
Pedagogisk leder:
Mette Iren Solemdal
Tlf: 468 08 916
mette.solemdal@bhg.no
Krubbakjeldo
Pedagogisk leder:
Maiken Taranger
Tlf: 911 09 875
maiken.taranger@bhg.no
Askeladden
Pedagogisk leder:
Wenche Nygård
Tlf: 47611720
wenche.nygaard@bhg.no