Hopp til innhold
VELKOMMEN TILBAKE! Nå skal vi endelig leke, hoppe, løpe og herje sammen igjen: ) Nære, men med avstand. Vi følger selvfølgelig Folkehelseinstituttets smitteveileder og holder oss i mindre grupper med god hygiene. Vi gleder oss!

Drafnkollen FUS barnehage

Drafnkollen FUS barnehage as

Drafnkollen FUS barnehage ligger flott plassert nærmest midt i skogen med utsikt over hele Drammen by og Drammensfjorden. Vår beliggenhet gir unike muligheter for uteliv. Vi er ute og leker hver dag. Vi er inne også, og undrer, leker, prater. Uansett hvor vi er, fokuserer vi på å være tilstede i øyeblikket, midt i barnets liv.  

Vi har et prosjekt om vikinger dette året, og har gitt gruppene våre navnene Kaupang, Heimdal, Midgard, Muspelheim, Nivlheim og Bifrost.

Vi tar barns hverdag, lek, meninger og følelser på alvor. Vi får være med på å bygge helse, livsglede og kompetanse for resten av livet.

Du kan lese mer om hva vi tenker om leken, om å være ute, om de voksne, om soving osv om du klikker deg videre på Menyenhøyre side her.

Barnehageplass fra Høsten? Vi har ledig plass for barn på liten base. Gå inn her og søk plass hos oss!

Søk barnehageplass

Vi har ledige barnehageplasser !

Ønsker du barnehageplass hos oss, kontakt:
Siw Olava Hiåsen
Daglig leder

Tlf: 90 60 76 14
E-post: dl.drafnkollen@bhg.no

Avdelinger

Kaupang
Pedagogisk leder
Hege Lauritzen
hege.lauritzen@bhg.no
Heimdal
Pedagogisk leder:
Anne Kjersti Glestad
anne.glestad@bhg.no
Nivlheim
Pedagogisk leder:
Anders Wallin
anders.wallin@bhg.no
Muspelheim
Pedagogisk leder:
Vaila Øye Nordli
vaila.nordli@bhg.no
Midgard
Pedagogisk leder
Simen Kjeksrud
simen.kjeksrud@bhg.no
Bifrost
Pedagogisk leder
Jorunn Langholen
jorunn.langholen@bhg.no