Hopp til innhold
Hverdagen vår har blitt endret på veldig kort tid. Vi takker ansatte og foresatte for et veldig godt samarbeid i en utfordrende tid. Ta godt vare på hverandre.
Vi ønsker å minne om gode hygieneråd og andre anbefalinger fra Helsedirektoratet; https://www.helsedirektoratet.no

Drafnkollen FUS barnehage

Drafnkollen FUS barnehage as

Drafnkollen FUS barnehage ligger flott plassert nærmest midt i skogen med utsikt over hele Drammen by og Drammensfjorden. Vår beliggenhet gir unike muligheter for uteliv. Vi er ute og leker hver dag. Vi er inne også, og undrer, leker, prater. Uansett hvor vi er, fokuserer vi på å være tilstede i øyeblikket, midt i barnets liv.  

Vi har et prosjekt om vikinger dette året, og har gitt gruppene våre navnene Kaupang, Heimdal, Midgard, Muspelheim, Nivlheim og Bifrost.

Vi tar barns hverdag, lek, meninger og følelser på alvor. Vi får være med på å bygge helse, livsglede og kompetanse for resten av livet.

Du kan lese mer om hva vi tenker om leken, om å være ute, om de voksne, om soving osv om du klikker deg videre på Menyenhøyre side her.

Barnehageplass fra Høsten? Nå har hovedopptaket til alle barnehager i Drammen Kommune åpnet! Gå inn her og søk plass hos oss!

Søk barnehageplass

Avdelinger

Kaupang
Pedagogisk leder
Hege Lauritzen
hege.lauritzen@bhg.no
Heimdal
Pedagogisk leder:
Anne Kjersti Glestad
anne.glestad@bhg.no
Nivlheim
Pedagogisk leder:
Anders Wallin/Simen Kjeksrud
anders.wallin@bhg.no / simen.kjeksrud@bhg.no
Muspelheim
Pedagogisk leder:
Vaila Øye Nordli/Jorunn Langholen
vaila.nordli@bhg.no / jorunn.langholen@bhg.no
Midgard
Barnehagelærer
Natasha Perez
natasha.perez@bhg.no