Om oss - kontakt

Hver dag kommer over 13 000 barn til våre 178 barnehager over hele landet. Det er en enorm tillitserklæring.

Vi har ansvaret for det kjæreste du har, og vi jobber hver eneste dag for at våre barn skal få den beste barndommen en barnehage kan medvirke til.

FUS er et resultat av ekteparet Eli Sævareid og Sigurd Aases etablering av en barnehage i Haugesund for over 30 år siden. Dette fordi de ikke fikk plass i en eksisterende barnehage til sin eldste sønn. De startet samtidig selskapet “Trygge barnehager” som etablerer alle barnehagene. Trygge barnehager er et entreprenørselskap som bygger eller kjøper barnehager, både for FUS, men også for andre barnehageaktører. De har gjennom årenes løp bygget over 400 barnehager, og over 170 av disse er i dag en FUS barnehage. Vi har også noen barnehager som vi har overtatt fra kommunal drift.  I 2007 ble FUS kjeden opprettet som et driftsselskap som administrerer alle barnehagene.

FUS har som mål å være selve referansen av barnehager i bransjen, med fokus på høy faglig kvalitet, de mest kompetente medarbeiderne og lederne: FUS lover også at hvert eneste barn skal få en venn i barnehagen, og hos oss kommer alltid barnet først. Barna skal glede seg til å komme til en FUS-barnehage, og vi skaper minner for livet.

Ingen barn er like, og vi ser alle. Vi leker, trøster, ler og er glade sammen med dem – det skal synes at barnet har gått i en FUS barnehage.

Vi er mange små barnehager som nyter fordelene ved å være del av en stor gruppe. Det gir oss en unik mulighet til å utvikle ansatte og faget – utveksle erfaringer, tilgang på beste praksis og vår etablerte og verdifulle FUS standard. Ikke minst gir det rom for forskning og tilgang på kunnskap på et måte som ellers ville vært utilgjengelig. Alt dette komme FUS barna til gode – vi sikrer barndommens egenverdi.

Velkommen til FUS
- Barnet først!

Administrasjonen

Laila Aarseth

CEO
957 49 120
laila@fus.no

Per-Christian Harr

Kompetanseansvarlig
982 21 755
per-christian@fus.no

Jan Stavik

Innkjøpsansvarlig
952 68 818
jan@fus.no

Hege Cecilie Eikseth

Fagansvarlig
951 85 972 
hege@fus.no

Jonny Ruud

HR-ansvarlig
482 00 598
jonny@fus.no

Peter Nylund

Økonomiansvarlig
911 09 934
peter@fus.no

Marius Holm Krog-Johnsen

Markedsansvarlig
934 80 583
marius@fus.no

Ellen Jeanett Øyen Holm

Markedskoordinator
988 07 296
ellen@fus.no

Tallak Sundsli

Controller
950 39 115
tallak@fus.no

Marte Hauge Vikan

HR-rådgiver
993 65 828
marte@fus.no

Tanja Bø Uggerud

HR-konsulent
915 91 676
tanja@fus.no